مهره خروسکی

مهره خروسکی

مهره خروسکی ابزاری می باشد که بخشی از اتصالات محسوب می شود که دارای دو لبه می باشد که به وسیله آن فرآیند باز و بسته کردن سهولت می یابد. مهره خروسکی یا (Wings nuts) به صورت استوانه ای رزوه شده که در در دو سمت این مهره  دو زائده به صورت  بال وجود دارد و برای مهار پیچ مورد استفاده قرار داده می شود و به وسیله این دو زائده می توان آن را به راحتی باز نمود . رزوه ی این مهره به صورت ماشینی و ضخیم می باشد و به وسیله قالب بندی تولید می شود. دلیل ضخامت آن فشار های زیادی است که بر روی این مهره متحمل شده است. کار اصلی زائده های دو طرف مهره باز کردن و بستن آسان مهره از پیچ می باشد و یا به وسیله آن مهره را در پیچ سفت نمود. وجود شیار ها و بلند بودن گام های رزوه باعث بالا رفتن سرعت باز و بسته کردن می شود.

 این نوع مهره یکی از اتصالات معمول و رایج می باشد که به وسیله آن می توان دو قطعه را به یکدیگر متصل نمود. به وسیله مهره های آهنی خروسکی می توان راحت با دست مهره را باز و یا بسته کرد. این مهره ها از جنس فولاد اند و دارای مقاومت بالایی هستند. مهره خروسکی می تواند از جنس چدن نشکن و یا داکتیل تولید شود و به همین علت مقاومت بالایی را از خود نشان می دهد.علاوه بر این در برابر زنگ زدگی و رطوبت نیز مقاومت بالایی از خود نشان می دهد.

فروش انواع مهره خروسکی در اصفهان

مهره خروسکی دارای انواع مختلفی می باشد که با توجه به جنس آن ها را دسته بندی می کنند که هرکدام دارای قیمت های متفاوتی نیز می باشند از انواع  مهره های خروسکی می توان به جنس آهن و یا استنلس استیل آنها اشاره نمود که حاوی کلاس ۳۰۴ و ۳۱۶ می باشند. مهره های خروسکی دیگری نیز هستند که آنها از جنس گالوانیزه ی سفید تولید می شوند و روی آن مهره ها آبکاری می شود. این مهره ها با توجه به استاندارد های DIN  و ISO تولید و به فروش می رسد. یکی از مهم ترین استاندارد های این مهره Din 315  است. مهره خروسکی بخشی از اتصالات پرکاربرد می باشد که به ویژه در صنعت دارای کاربرد فراوانی است. همچنین در بخش هایی که نیاز می باشد تا مهره به راحتی باز و بسته شود از این مهره استفاده می شود. از اتصالات دیگر نیز در کنار این مهره استفاده می شود که از جمله آنها می توان به پیچ سر شش گوش و واشر تخت اشاره نمود. مهره خروسکی دارای کاربرد های مختلفی می باشد که از جمله آنها می توان به اتصال پشت بند به واشر اشاره نمود که به دلیل فشار بسیاری که در زمان بتن ریزی بر روی قالب فلزی وارد می شود مهره خروسکی و واشر تخت باید از کیفیت های بالایی برخوردار باشند تا بتوانند فشار وارد شده از بتن را تحمل کنند. ما به شما مهره خروسکی که دارای جنس چدن نشکن داکتیل است را پیشنهاد می دهیم که از ضریب ایمنی بالایی برخوردار است.

خرید مهره خروسکی در اصفهان 

همانطور که گفته شد این مهره دارای کاربرد های مختلفی می باشد و با توجه به جنس نیز در بخش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله کاربرد های آن می توان به اتصال قطعات به هم ، اتصال سولجر توسط بلت عصایی، اتصال لوله های پشت بند قالب، اتصال واشر کاس، در انواع مختلف دو لول یا دو لوله اشاره نمود . همچنین از دیگر کاربرد های این مهره می توان به صنایعی که در آنها مهره خروسکی مورد استفاده قرار می گیرد اشاره نمود که عبارتند از صنایع ساختمان سازی ، صنعت نفت و گاز ، صنعت آب و فاضلاب، صنایع راه سازی و صنایع پتروشیمی که ایمنی در این صنعت ها از اهمیت بالایی برخوردار است که با توجه به اهمیت آنها از مهره خروسکی با مقاومت بالا استفاده می شود . این مهره یکی از ابزار های رایح برای صنعت ساختمان سازی است که جهت بتن ریزی و قالب بندی مورد استفاده قرار می گیرد. مهره خروسکی آهنی با توجه به شرایط آب و هوایی به صورت گالوانیزه یا سیاهمورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید برای تهیه این محصول در جنس های مختلف به شرکت پاسارگاد صنعت مراجعه نمایید که با ارائه محصولات با بالاترین کیفیت و بهترین و نازل ترین قیمت همواره هدف خود را جلب رضایت شما هموطنان عزیز و رفع نیاز های جامعه در حوزه ساخت و ساز قرار داده است. از این رو شما میتوانید برای خرید و کسب اطلاعات بیشتر، از طریق لینک های ارتباطی با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید تا راهنمای شما برای خرید مناسب باشند.