بست و اتصالات داربست

لوازم داربست

برای سهولت در انجام کار همان طور که مشخص می باشد از لوازم داربست استفاده می کنیم. به همین دلیل است که لوازم داربست را می توان جز جدایی ناپذیر داربست ها دانست چرا که اتصالاتی که با داربست صورت می گیرد با این لوازم انجام می شود. باید کیفیت لوازم داربست را به گونه ای انتخاب کنیم که قدرت کافی را برای مهار کردن داشته باشد.به سازه هایی که خرپایی هستند و جنس آن ها فلزی یا چوبی می باشد داربست گفته می شود این سازه ها می توانند در کنار ساختمان نصب شوند . اگر بخواهیم به ارتفاع این سازه ها اشاره کنیم می توان به این مورد اشاره نمود که ارتفاع ساختمان بسته به شرایط محیطی و نحوه ی دسترسی به محیط کار تا ارتفاع ساختمان و پروژه مورد نظر قابل تغییر می باشد.

 

لوازم داربست

 

از دیگر بخش های اصلی که در هر سازه می توان به آن اشاره نمود نمای آن ساختمان می باشد برای این که کارگران بتوانند به راحتی به نمای ساختمان دسترسی داشته باشند و کارگران بتوانند راحت به دیوار جهت نماسازی و یا تعمیر و بازسازی نمای جانبی ساختمان در هر ضلع ساختمان دسترسی داشته باشند از داربست می توان استفاده نمود. دلیل دوم به به خواطر این که نماسازی در اتفاعات بالا اینجا می شود بنابراین باید این را در نظر داشته باشیم که پایداری سازه خره پایی بسیار مهم می باشد و باید نهایت دقت و ملزومات قانونی در این نوع از سازه ها را در نظر بگیریم

انواع لوازم داربستی

بست اتصال : این وسلیه که بست اتصال نام دارد اجزا آن از ۲ عدد پیچ اتصال و ۲ عدد مهره دور ۹ تشکیل شده که برای اتصال دو لوله به هم استفاده می شود. این بست اتصال برای پروژه هایی که طول و عرض آن بیشتر از ۶ متر باشد استفاده می شود.

بست تیرآهنی : این بست چهارپیچ تیر آهنی از جنس داکتیل می باشد که اجزا آن از ۱ عدد مهره دور ۲۱ ، ۱ عدد واشر ۳ میل دور ۲۴ ، ۱ عدد پیم ۴۵*۹ ، ۱ عدد پیچ ۷۰ * ۱۴ و ۱ عدد پیچ چشمی می باشد و از یک لوله استفاده می شود. این بست تیر آهنی برای پروژه هایی که تکیه گاه آن تیر آهن یا آهن می باشد استفاده می شود.

بست مغزی: بست مغزی از جنس داکتیل می باشد که برای اتصال دو لوله به کار می رود.

بست کفی: این بست هم جنس آن از داکتیل می باشد و برای استفاده از این بست یک لوله استفاده می شود. این بست به عنوان یک پایه استفاده می شود، همچنین بست کفی در مکان هایی که سرامیک نباشد هم می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

بست تک پیچ: این بست که بست تک پیچ نام دارد از جنس ورق سیاه ۴ میل و ۵ میل می باشد. اگر بخواهیم به اجزا آن اشاره کنیم می توان به ۱ عدد مهره دور ، ۱ عدد واشر ۳ میل دور۲۳ ، ۱ عدد پیچ چشمی ، یک عدد پیم ۴۵*۹ برای برگ و ۱ عدد پیم ۳۰ *۹ برای پیچ  چشمی تشکیل شده است. برای این که بخواهیم از این بست استفاده کرد از دو لوله استفاده می کنیم. موارد مورد استفاده این بست برای پوشاندن سقف ، تمیز کردن نمای  ساختمان به عنوان  دستگیره و همچنین در مکان های سرپوشیده برای این که از سوراخ شدن سقف جلوگیری کند استفاده می شود.

مغزی داربست
مغزی داربست
بست داربست
بست داربست

لوله داربست شش متری

یکی از مهم ترین و اصلی ترین اجزای داربست، لوله های شش متری هستند که بصورت نو و دست دوم در فروشگاه پاسارگاد صنعت عرضه میشود.لوله های شش متری ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد.وزن و ضخامت لوله های ۶ متری باهم متاوت است و به طبع آن قیمت های ان نیز باهم فرق دارند . برای اطلاع از جزئیات و ویژگی های لوله های شش متری به صفحه لوله ۶ متری مراجعه کنید.