جک سقفی - جک و قالب رئیسی
32
rtl,portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-32,,qode-theme-ver-12.1.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

جک سقفی

برای اجرای هرنوع سقف شامل تیرچه بلوک ، عرشه بتنی،سبک یونولیت و…. باید آنها را بطور موقت نگهداری کرد. یکی از بهترین و سریعترین روشها برای این منظور استفاده از جک سقفی می باشد.جک سقفی که با نامهای جک فلزی،جک تلسکوپی و شمع فلزی نیز شناخته می شود در اندازه های مختلف ۳/۵ متر،۴متر،۴/۵ متر و ۵ متری ساخته می شود که براساس حداقل ارتفاع (درهنگام بسته بودن) و حداکثر ارتفاع (در هنگام بازبودن) و ضخامت وقطر لوله ها دارای تحمل بار متفاوت می باشند همچنین به وسیله مهره تعبیه شده در وسط هر جک سقفی قابلیت تنظیم ارتفاع دلخواه بین حداکثر و حداقل ارتفاع در هرکدام فراهم است. جهت تنظیم ارتفاع جک های سقفی از پین فنردار که در سوراخ های جک جای می گیرد استفاده می گردد. برای راحتی کار در شرایط کاری مختلف می توان از سرجک های گوناگون مانندT  شکل یا U شکل استفاده کرد که در دو نوع ثابت و متحرک قابلیت ساخت دارند. در نوع ثابت سرجک برروی جک ها جوشکاری می شود.

مشخصات جک های سقفی :

جک های سقفی در دو نوع سبک و سنگین طراحی و تولید می شوند. جک های سبک از لوله نری ۵ با ضخامت ۲mm و لوله مادگی ۶ با ضخامت ۲mm و جک های سنگین از لوله نری ۵ با ضخامت ۲٫۵mm  و لوله مادگی ۶ با ضخامت ۲mm طراحی و تولید می شوند.جک های سقفی را می توان بنابر سفارش مشتری در ابعاد مختلف طراحی و تولید نمود.