سرجک تنظیم

سرجک تنظیم

سرجک تنظیم یا به عبارتی سرجک قابل رگلاژ وسیله ای می باشد که در بالای داربست جهت تعیین دقیق ارتفاع و تراز ارتفاع سقف نصب می شود. این ابزار یکی از مهم ترین وسیله ها و ابزارهایی است در سرجک ها می باشد.سرجک تنظیم دارای کاربرد های مختلفی می باشد که از جمله آنها می توان به استفاده از این سرجک ها در اسکافلدها ، داربست های کفراژ بندی و داربست های چکشی اشاره نمود . وظیفه ی اصلی این سرجک های قابل تنظیم در اکثر داربست ها یکی می باشد اما با توجه به نوع داربست گاهی اوقات می تواند وظیفه ی دیگری را نیز بر عهده داشته باشد، برای مثال این سرجک در داربست های چکشی فقط برای تنظیم ارتفاع مناسب می باشد و در داربست های مثلثی هم تنظیم ارتفاع  را انجام می دهد و هم وظیفه ی مچ کردن و سفت کردن پایه های داربست را برعهده دارد.

سرجک تنظیم در داربست های کفراژ بندی وظیفه تنظیم ارتفاع داربست و تنظیم ارتفاع کفراژ بندی زیر سقف و همچنین قالب بندی نیز به کار برده می شود.  در واقع به طور کلی می توان گفت سر جک تنظیم یا سرجک قابل رگلاژ برخی از تجهیزات قالب بندی می باشد که وظیفه تعیین دقیق ارتفاع و تراز ارتفاع سقف را بر عهده دارد که در بالای داربست نصب می شود. سرجک از ابزارهایی از جمله بولت یا میلگرد ۳۲ ، مهره کلنگی ، ورق U شکل با ضخامت ۵ میلی متر که هر سه مورد از جنس چدن نشکن یا داکتیل می باشند و همچنین ۴ عدد لچکی به دلیل داشتن استحکام بیشتر، تشکیل شده است.

کاربرد سرجک تنظیم 

سرجک های تنظیم دارای انواع مختلفی از نظر اندازه و نوع جنس و .. هستند. اغلب اندازه سرجک های تنطیم موجود در بازار ۴۰ ، ۵۰ ، ۶۰ ، ۷۰ ، ۸۰ سانتی متر می باشد که با توجه به کاربری های خاص خود تهیه و مورد استفاده قرار می گیرند.میلگرد های به کار رفته شده در سرجک قابل تنظیم از جنس فولاد می باشد ولی درصد آلیاژ های به کار رفته در ساخت فولادی که برای تولید سرجک ها مورد استفاده قرار می دهند متفاوت می باشد. فولاد های ضد زنگ، فولاد های کربنی ، بخش های ترکیبی تولید شده از فیبر شیشه ای، فیبر کربن و فیبر بازالت از رایج ترین فولاد های به کار رفته در ساختار میلگرد هایی هستند که در سر جک تنظیم دیده می شوند. این میلگرد ها به هر میزانی که مقاومت کششی ، مقاومت شیمیایی و مقاومت فیزیکی بیشتری داشته باشند، بر روی سرجک رابطه متقابلی دارند و قیمت سرجک تنظیم نیز افزایش می یابد. از این رو میلگردهای استنلس استیل و میلگردهای مانیسمان یا بدون درز سبب بالا رفتن قیمت سرجک قالب بندی می شوند. روش های تولید میلگرد های سرجک نیز در قیمت سرجک تاثیر گذار هستند برای مثال آبکاری فولاد و یا تولید فولاد به روش نورد گرم سبب بالا رفتن قیمت میلگرد  و در نهایت سرجک می شود. ورق های استفاده شده در سرجک تنظیم اغلب از جنس فولاد هستند و فولادهای استفاده شده نیز با آلیاژهای مختلفی از کربن و آهن ترکیب شده اند. هر چقدر درصد کربن این ورق های فولادی بیشتر باشد، مقاومت فولاد بالاتر خواهد بود و در نتیجه قیمت سرجک تنظیم نیز بیشتر خواهد بود.

خرید و قیمت سرجک تنظیم در اصفهان

قیمت سرجک تنظیم با در نظر گرفتن پارامتر های مختلف ، متفاوت می باشد. که از جمله آنها می توان به وزن سرجک تنظیم ، ساختار جک و سرجک ، قطعات به کار برده شده در بدنه سرجک ، جنس بدنه و قطعات اصلی اشاره نمود که یکی از مهم ترین پارامترهای تعیین قیمت سرجک تنظیم می باشند. عامل های دیگری نیز هستند که بر روی قیمت این محصول تاثیر می گذارند که عبارتند از طول میلگرد ، ضخامت میلگرد، ضخامت ورقه ها ، وزن سرجک مورد استفاده که وزن سرجک با جنس مهره های به کار رفته شده و جنس میلگرد و ضخامت آن ها رابطه ی مستقیم دارد . برای مثال سرجک هایی که از جنس مهره های چدن داکتیل هستند دارای وزن بیشتری از سرجک هایی هستند که از جنس استیل یا آهن می باشند. به طور کلی با توجه به آلیاژ به کار رفته شده و وزن های آنها ،  سرجک ها دارای قیمت های متغیری می باشند.

شرکت پاسارگاد صنعت یکی از با سابقه ترین شرکت ها در راستای تعمیین تجهیزات و ابزار های ساخت و ساز می باشد که با عرضه بهترین و با کیفیت ترین محصولات همواره هدف خود را رفع نیاز های مردم و رضایت آنها قرار داده است. شرکت پاسارگارد صنعت دارای تیم متخصص و حرفه ای می باشد و با در اختیار گذاشتن اطلاعات سودمند می توانند شما را برای خرید محصول مناسب راهنمایی کنند از این رو کافی است از طریق لینک های ارتباطی شرکت با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید تا آنها راهنمای شما برای خرید مناسب و به صرفه باشند.