09131177042 info@ghalebraeisi.com
اسکافل نو

اسکافل نو

در عصر حاضر که صنعت ساختمان سازی پیشرفت های زیادی داشته  و ساختمان هایی با ارتفاع زیاد وایمنی ومقاومت زیاد ساخته می شود . در ساخت ساختمان هایی به این شکل از ابزار ها و تجهیزات نیاز است که کار ساخت را آسان تر و ایمنی لازم برای کارگران را نیز فراهم بکند . یکی از این تجهیزات که در ساخت ساختمان های با ارتفاع بالا بسیار پرکاربرد می باشد اسکافل نو است .

اسکافل مثلثی

همان طوری که پیش تر اشاره کردیم داربست مثلثی، نوعی داربست مدولار می باشد. داربستی که تحت عنوان داربست اسکافلد نیز شناخته می شود. اما شاید برایتان این سوال مطرح شود که اسکافلد چیست؟ اسکافلد نو به انگلیسی، به معنی داربست می باشد. از این رو به داربست های مثلثی اصطلاحا داربست اسکافلد نیز می گویند. داربست هایی که از نقش موثری در صنعت ساخت و ساز برخوردا می باشند.

بدون شک برای داشتن پاسخی درست و کامل برای سوال اسکافلد چیست؟ می توان چنین گفت:
اسکافلد سازه ای موقت می باشد که امکان دسترسی به بالاترین نقاطی که بعضا در ساختمان سازی غیر قابل دسترس می باشند را برایمان فراهم می کند.
از مهم ترین کاربرد اسکافلد می توان به استفاده آن ها در کفراژبندی دال های بتنی اشاره کرد. دال های بتنی تکراری که دارای انواع گوناگونی می باشند. همچنین استفاده از آن ها برای ساخت سقف های بسیار عظیم، با وزنی زیاد، از دیگر مزایا و کاربرد اسکافلد می باشد.

از دیگر مزایای این سیستم می توان به اتصالات اجزای داربست مثلثی و یا اصطلاحا اسکافلد بندی اشاره کرد. زیرا در اسکافلد بندی نیاز به آچار های سنگین و متنوع ندارید. اجزای سیستم داربست مثلثی به گونه ای می باشند که به آسانی قابل باز و بسته شدن توسط افراد می باشند. همچنین عدم نیاز به کارگران حرفه ای، باربری زیاد، سرعت بالا آن ها در نصب و از همه مهم تر افزایش روند ساخت و ساز از دیگر مزایای داربست مثلثی به شمار می آید.

اسکافل چکشی

این داربست ها از لوازم بسیار مورد نیاز و مناسب برای ساختمان سازی می باشد و استفاده از آن ها علاوه بر سهولت انجام عملیات ساخت و ساز موجب بالا رفتن بازدهی کارها نیز می شود.ین داربست ها دارای پایه های افقی مستحکم می باشند که در اندازه های مختلفی ساخته می شوند که با توجه به نوع استفاده انتخاب می شوند.یک وسیله ی دیگر نیز به نام سرجک قابل رگلاژ به همراه این پایه ها می باشد که هنگامی که قسمت های ابتدایی و انتهایی این پایه ها بر روی هم قرار می گیرند و توسط این سرجک قابل رگلاژ به یکدیگر متصل می شوند.

نصب این داربست ها بسیار راحت می باشد و با یک ضربه ی کوچک چکش و چند عدد پین به راحتی داخل یکدیگر می روند.

 براکت مثلثی

براکت یکی از عناصر معماری و عضوی از سازه‌ها است که ممکن است از چوب، سنگ یا فلز ساخته شده باشد و بر روی دیوار نصب می‌شود تا وزنی را پشتیبانی یا تحمل کند.

براکت‌ها می‌توانند به عنوان تکیه‌گاه یک مجسمه، بالکن، تاق قوسی، گلشنه، تاقچه و… استفاده شوند. همچنین به عنوان یک عنصر تزئینی یا برای تحمل وزن به کار روند. دو وجه براکت یک زاویه راست را تشکیل می‌دهند که یکی از آن‌ها به دیوار می‌چسبد و دیگری زیر سطح طرح‌ریزی‌شده جای می‌گیرد.

برای قالب بندی و بتن ریزی در ارتفاع و همچنین اگر بتن ریزی در دو مرحله یا بیشتر صورت گیرد، از براکت استفاده می شود . زیرا در صورت بلند بودن ارتفاع دیوار، امکان بتن ریزی در یک مرحله مقدور نمیباشد.براکت به عنوان یک سکوی موقت امامستحکم و پایدار جهت انجام عملیات قالب بندی در ارتفاع می باشد.
براکت اقتصادی ترین روش جهت قالب بندی در ارتفاع می باشد و پس از اتمام هر مرحله به راحتی باز شده و در ارتفاع بعدی نصب می گردد مخروطی و بادامک براکت به روش ریخته گری تولید و از جنس چدن نشکن (داکتیل) می باشد.

متعلقات براکت شامل:

پیچ درونی براکت :
این قطعه جهت بسته شدن مخروطی براکت بر روی آن است که در نهایت در بتن مدفون می شود.

مخروطی براکت :
از یک سر بر پیچ درونی و از سوی دیگر بر پیچ بیرونی و بادامک متصل می گردد.

پیچ بیرونی براکت :
براکت بر روی این پیچ قرار میگیرد.

بادامک براکت :
این قطعه بین مخروطی و پیچ بیرونی قرار میگیرد.

اسکافل نو و دست دوم